Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

1 Milyon İstihdam Projesi Bilgilendirmesi Hakkında

Ana Sayfa » Duyurular » 1 Milyon İstihdam Projesi Bilgilendirmesi Hakkında

Sayın Üyemiz;

Hazine ve Maliye Bakanlığından Birliğimize intikal eden ekli sunum ve bilgi notunda;Hazine ve Maliye Bakanlığımız sahipliğinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve çağrılarıyla 2020 Yılı Nisan Ayında 1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi) başlatılmıştır. Proje kapsamında bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerini oluşturması amacıyla; “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilmiştir. 2022 yılı Şubat Ayı itibariyle proje sistemine 855 binden fazla kişi başvurmuş ve 700 binden fazla kişi kaydolarak 355 binden fazla kişi özgeçmişini sistemde doldurmuştur. Proje kapsamında bir başka sistem olan BTKAkademi, bilgi teknolojileri alanında online eğitim hizmeti sunmaktadır. Bugün itibariyle BTKAkademi’ye proje kapsamında yüklenen yaklaşık 90 Bin dakikalık 178 eğitim, 780 binden fazla kişi tarafından alınmaya başlanmış ve 120 binden fazla kişi eğitimlerini
tamamlamıştır. Kullanıcılar 1 Milyon İstihdam Projesi Web Sitesinde hazırlanan “Kariyer Rehberi” üzerindeki 23 pozisyondan seçecekleri pozisyona göre alması gerekli veya tercih ettiği eğitimlere kaydolup, eğitimleri ücretsiz ve koşulsuz olarak alabilmektedir. Alınan eğitim bilgisi ve eğitim sonu başarı belgeleri 1 Milyon İstihdam sisteminde bulunan kullanıcı özgeçmişlerine otomatik yansıtılmaktadır. Proje kapsamında istihdamın başlaması için işverenlerin sisteme kaydolması ve özgeçmişlerde tarama yapması için gerekli çalışmalar da tamamlanmıştır.
2021 yılı Ocak ayında sistemimiz işverenlerin kullanımına açılmış olup, bugüne kadar sisteme kayıtlı 72 işveren tarafından yayınlanan 90 iş ilanına sisteme kayıtlı adaylar 2.000 den fazla başvuru yaparak işverenlerle görüşmelere başlamıştır. Projemiz yararlanıcı sayısının ve etkisinin artması, bilgi teknolojileri sektöründe istihdamın artırılması ve dijital dönüşümün hızlandırılarak ülke ekonomisinde sürdürülebilir büyümenin sağlanabilmesi adına kritik bir öneme sahip olan bu projemizde çalışmalara hız kesmeden devam edilmektedir.

Bu içerik toplam 1 kişi tarafından okunmuş.

 Yıllık Aidat ve Munzam Aidat

             Ödeme Süreleri

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu’nun 50. Maddesine istinaden, Üyelerimizin yıllık ve munzam aidatlarını Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitle ödeyebilecekleri ifade edilmiştir.

 

Üyelerimizin herhangi bir cezai müeyyideye kalmamaları için aidatlarını gününde ödemeleri önemle duyurulur.

Son Ödeme Tarihleri;

1. Taksit 30.06.2022

2. Taksit 31.10.2022

 

Elektronik Belge ve Online Tahsilat Hizmeti

Üyelerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla hayata geçirilen online belge talebi ve tahsilat sistemi üyelerimizin kullanımına açılmıştır.

Elektronik belge sistemine sadece firma imza yetkilileri kayıt olabilmektedir. Kayıt öncesinde firma yetkilisinin cep telefon numarasının Odamıza bildirilmesi gerekmektedir. Doğrulama kodu firma yetkilisinin cep telefonuna kayıt esnasında gönderilecektir.

E-imzalı olarak 7/24 alabileceğiniz belgelerimiz:

Bildirim için; Firma Sicil No, Firma Ünvanı, Yetkili Adı Soyadı, Yetkili TC No, Yetkili e-mail ve Yetkili GSM No bilgilerinizi konyaereglitso@tobb.org.tr adresimize mail ile gönderiniz.

Teknik Destek:

332 713 10 73-Dahili 101

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651