Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

ARİF YİĞİT BAŞARI HİKAYESİ

Ana Sayfa » Başarı Hikayeleri » ARİF YİĞİT BAŞARI HİKAYESİ

ARİF YİĞİT BAŞARI HİKAYESİ

2008 yılında kurulmuş ve kuruluşuna takiben 28-02-2008 tarihinde odamız ticaret siciline tescil işlemleri yapılarak şirket unvan ve faaliyeti tescillenmiştir.

Kuruluşuna takiben aktif olarak üretime geçmiş olan; İlçemizin coğrafi işaretli ürünü olarak tescil altına alınmış olan siyah havuç ve meyve sebze konsantresi üretimi yapılmaktadır. Özellikle siyah havuç suyu konsantresi imalatı firmanın ana iştigal konusudur.

Firmanın ihtiyacı olan hammaddenin hemen hemen tamamını yine kendi arazilerinde 20 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimi ile üretmekte olup günümüzün rekabetçi şartlarında en kaliteli ve en ekonomik şekilde alıcılarına ulaştırmanın amaç ve gayreti içerisindedirler.

Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m2 alan üzerinde kurulu bulunan fabrika imalat ile ilgili gereken tüm makine ve ekipmanlar alanında isim yapmış tedarikçilerden sağlanmaktadır.Kalite adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak bölge üreticilerine ve ülke ekonomisine katma değer yaratmayı hedeflemiştir.

Siyah havuç yetiştiriciliği bölgesinde ağırlıklı olarak siyah havuç suyu konsantresi üretmek üzere kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, özellikle siyah havuç üretiminde ve tecrübeli kadrosu ile birlikte en son teknolojilerle önemli bir etkinlik kazandığı proseslerde işleme girmiştir.

Mevcut rekabetçi şartlar göz önünde bulundurulur, en düşük maliyetle kaliteli ürünler üretilir, en iyi ambalajlarda ürünleri en kısa sürede paketler ve tecrübeli kadrosu ile siparişleri zamanında teslim eder ve böylece müşteri memnuniyetini sağlamanın mutluluğunu yaşar. En önemli avantajlarından biri, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinden talep ettiği hemen hemen kendi siyah havuç üretimiyle birlikte hammaddenin yakınlığıdır.

Erkon Konsantre A.S. Aynı zamanda diğer meyve ve sebze suyu konsantrelerini ve meyvelerini işleyerek, Türkiye ve dünyada yetişen en iyi kalitede olan bu özel ürünleri pazarlar ve böylece bölgeye önemli gelirler sağlar. Şirket ekip çalışmasına büyük önem veriyor ve deneyimli kadrosu ile yenilikleri takip ediyor, ilgili kişi, kurum ve kişilerle sürekli bilgi alışverişinde bulunuyor ve böylece müşterilerine en iyi hizmeti sunmanın yollarını aramaya devam ediyor.

2019 yılında Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak Erkon Konsantre Sanayi ve Ticaret ve Limited Şirketinin ilçemiz için yapmış olduğu hizmetler,ilçemize sunmuş olduğu iş istihdamı için oda başkanımız Mahmut Özkoç ve yönetim kurulu üyelerimiz ile kendilerine plaket takdim edilmiştir.Kendilerine yapmış oldukları hizmetler için teşekkür eder iş hayatlarında başarılar dileriz.

Bu içerik toplam 165 kişi tarafından okunmuş.

 

Sayın Üyemiz;

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanun çerçevesinde, Oda ve borsalara aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilir veya gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen üyelerin 28 Şubat 2021 tarihine kadar Odamız Muhasebe Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Diğer Bilgiler:

1. Kanun 31/08/2020 ve daha önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2020 yılı aidatı 1. taksit  borçları da yasa kapsamındadır.

2. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 31 Mart 2021 tarihine kadar olmak üzere altı eşit taksitte ödenecektir.

3. Kanun kapsamında yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılır ve ödeme süresinde kısmen veya tamamen 1 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilir.

4. Üyelerimizin taksitlendirme imkanından faydalanabilmeleri için 28 Şubat 2021 tarihine kadar Odamız Muhasebe Müdürlüğüne kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. (web sayfamızdan ve oda veznelerinden, matbu dilekçe temin edilebilir.)

5. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 28/02/2021 tarihine kadar dilekçe ile müracaat ederek gecikme cezasız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler.

6. Vergi Mükellefiyeti sona erdiği halde Oda borsa kayıtları devam eden üyelerin vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten önceki borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdikten sonraki aidat borçlarının asılları ve gecikme cezaları silinecektir.

Bilgilerinize sunulur.

EK : Yapılandırma Başvuru Dilekçesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651