Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı -Sanayi İşbirliği Projeleri Hakkında

Ana Sayfa » Duyurular » Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı -Sanayi İşbirliği Projeleri Hakkında

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yazsına atfen;

Yüksek ve orta-yüksek teknoloji üretim altyapısının geliştirilmesi, yurt içi üretim oranının arttırılması ve teknoloji açığımızı kapatmak suretiyle cari açığın önlenmesi ülkemizin öncelikli hedefleri arasında yer almakta olduğu belirtilmektedir.

Bu çerçevede, kamu alımlarında yeniliği, yerlileşmeyi ve teknoloji transferini teşvik etmek ve kamu alınılan yoluyla yerli sanayinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından çeşitli faaliyetler gerçekleştirildiği belirtilmektedir.

Bu faaliyetler doğrultusunda, ülkemizde yüksek atmosfer gözlemleri yapmak amacıyla kullanılan Radyosonde Cihazı ve GPS Tabanlı Yer Alıcı Sistemi’nin tasarım ve üretimine yönelik olarak yurt içinde mevcut imkân ve kabiliyetlerin tespit edilmesi amacıyla Bakanlık tarafından bir Bilgi İstek Dokümanı (BİD) hazırlandığı belirtilmektedir.

BİD’e verilecek cevapların, ilgili sistem ve ekipmanların yurt içinde tasarım ve üretimine yönelik olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarda değerlendirileceği belirtilmektedir.

BİD’in, Bakanlığa resmi talepte bulunan özel sektör/kamu kurum ve kuruluşlarına iletileceği belirtilmekte olup;

  • BİD’i almak isteyen özel sektör/kamu kurum ve kuruluşların, konuya ilişkin imkân ve kabiliyetlerini de içerecek şekilde hazırlayacakları resmi talep yazılarını en geç 4 Aralık 2020 tarihine kadar sip@sanayi.gov.tr adresine iletmeleri
  • Konu ile ilgili tüm hususlarda Bakanlığın Sanayi Analizleri Başkanlığı (sip@sanayi.gov.tr) ile temasa geçilebileceği belirtilmektedir.

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 25 kişi tarafından okunmuş.
TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651