Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

“Tedarik Zinciri Yerlileştirme Modülü ” Hakkında

Ana Sayfa » Haberler » “Tedarik Zinciri Yerlileştirme Modülü ” Hakkında

Sayın Üyemiz;

www.yatirimadestek.gov.tr  platformunda alıcı firmaların ithal ettiği ürünlerin yerli kaynaklar ile üretilmesini sağlayan “Tedarik Zinciri Yerlileştirme Modülü” devreye alınmıştır. Bu platform, alıcı firmalarımızın hali hazırda yurtdışından temin ettiği ürün ve hizmetleri yerlileştirmeye yönelik taleplerini yerli tedarikçi firmalarla buluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Ankara Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde 26 kalkınma ajansımızla birlikte tedarik zinciri yerlileştirme yeni ilanına TRENDYOL ile çıkıldı.

TRENDYOL tarafından talep edilen ürünleri/işleri incelemek ve tedarik ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvuru için: https://www.yatirimadestek.gov.tr/tz/trendyol/122  

TRENDYOL’un tedarik talepleri şu şekildedir:

  • Mont
  • Kaban
  • Trençkot
  • Gecelik
  • Pijama Takımı
  • İç Çamaşırı Takımları
  • Külot

 Son başvuru tarihi: 16.07.2023 Saat: 23:59

Sorular ve detaylı bilgi için ydo@ankaraka.org.tr adresine eposta gönderilebilir.

Detaylı bilgi için: https://ankaraka.org.tr/dhmi-ile-tedarik-zinciri-yerlilestirme-ilanina-cikildi

Bilgilerinize rica ederiz.

Bu içerik toplam 7 kişi tarafından okunmuş.

ODA AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI

Sayın Üyemiz;

7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır.

Üyelerin Odalara olan aidat borçları Kanun kapsamındaki alacaklar için 31 Aralık 2022 (bu tarih dahil) tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidat ödemeleri yapılandırma kapsamındadır.

Yapılandırmaya başvuranların, borç taksitlerinin birincisini kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (30/06/2023), kalanını ise aylık dönemler halinde ve azami toplam dokuz eşit taksitte (son taksit tarihi 28/02/2024) ödemesi gerekmektedir.

Üyeler, 31/05/2023 tarihine kadar başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru fiziksel olarak yapılabileceği gibi, 01/04/2023 tarihinden itibaren https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya e-devlet kapısı (https://turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği – Kimlik Doğrulama Hizmetleri – TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

Ödenmesi gereken ilk taksit süresinde tam ödenmemesi ya da bir takvim yılında birden fazla taksitin süresinde ödenmemesi halinde yapılandırma bozulacaktır.

Yapılandırmadan yararlanabilmeniz için 01/04/2023 – 31/05/2023 tarihleri arası başvuru yapmanızı rica ederiz.

BAŞVURULARINIZI

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 537 592 1073