Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemi (DYS)

Ana Sayfa » Duyurular » Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemi (DYS)

Sayın Üyemiz,

İhracat ve Hizmet Sektörü Destekleri ile Dâhilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme  Rejimi, Vergi, Resim ve Harç İstisnası, Belgesiz İhracat Kredileri programlarına yönelik süreçlerin dijital ortamda yürütülmesini sağlayacak T.C. Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemine İlişkin Uygulama Tebliği (2019/7) 3/12/2019 tarihli ve 30967 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 01/01/2020 itibariyle yürürlüğe giren Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları Genelgesi doğrultusunda yararlanıcıların sisteme kayıt işlemleri başlatılmıştır.

Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemi (DYS) ile ihracata yönelik devlet destekleri başvurularının online  olarak  alınması ve  sonuçlandırılması sağlanacaktır.

01/09/2020 tarihinden sonra iletilecek yeni başvurular sadece Destek Yönetim Sistemi üzerinden kabul edilir.

Sisteme üye olmayan firmalar söz konusu tarihten sonra yukarıda bahsedilen desteklerden faydalanamayacaktır. 

Bu kapsamda, ihracata yönelik devlet desteklerinden faydalanmak üzere başvuru yapacak firmaların öncelikle sisteme yararlanıcı olarak tanımlanmaları, firma adına sistemi kullanacak kişilerin ayrıca kullanıcı olarak yetkilendirilmesi ve sisteme tanımlanmaları gerekmektedir.

Firmaların sisteme kayıt işlemleri kayıtlı oldukları ihracatçı birlikleri tarafından gerçekleştirilecek olup, DYS kayıt başvuruları, belgelerin ilgili ihracatçı birliği genel sekreterliğine Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) yoluyla iletilmesi suretiyle gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgilere ve ihtiyaç duyulan belgelere  https://ticaret.gov.tr/destekler/destek-yonetim-sistemi-dys internet adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 333 kişi tarafından okunmuş.

    Dijital İmza Beyannamesi                                 Hakkında

01 Mart 2022 

T.C. KONYA EREĞLİ  TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

Mersis Sistemi üzerinden yapılan her türlü kuruluş ve değişiklik işlemlerinde 01 Mart 2022 tarihinden itibaren “YETKİ KABUL İŞLEMLERİ” Modülü devreye alınmıştır.

Bu Modül sayesinde yeni kimlik kartı ile YETKİLİ olarak eklenen yetkililer için İMZA BEYANI talep edilmeyecektir. Ayrıca yetkili olanlardan aldığımız görev kabul beyanı için de elektronik onay (izin) sistemi devreye girmiştir. TC Kimlik numarası ile sisteme girilen YETKİLİLER için “YETKİ KABUL İŞLEMLERİ” Modülü üzerinden elektronik onay verilmesi şartı getirilmiştir.  Bu işlemler ile ilgili kullanım kılavuzu ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize sunulur.

Dijital İmza Beyannamesi İşlemleri  ve Görev Kabul Beyanı 

kullanım kılavuzu

Elektronik Belge ve Online Tahsilat Hizmeti

Üyelerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla hayata geçirilen online belge talebi ve tahsilat sistemi üyelerimizin kullanımına açılmıştır.

Elektronik belge sistemine sadece firma imza yetkilileri kayıt olabilmektedir. Kayıt öncesinde firma yetkilisinin cep telefon numarasının Odamıza bildirilmesi gerekmektedir. Doğrulama kodu firma yetkilisinin cep telefonuna kayıt esnasında gönderilecektir.

E-imzalı olarak 7/24 alabileceğiniz belgelerimiz:

Bildirim için; Firma Sicil No, Firma Ünvanı, Yetkili Adı Soyadı, Yetkili TC No, Yetkili e-mail ve Yetkili GSM No bilgilerinizi konyaereglitso@tobb.org.tr adresimize mail ile gönderiniz.

Teknik Destek:

332 713 10 73-Dahili 101

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651