Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun…

Ana Sayfa » Haberler » 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun…

19 Mayıs 1919 Cumhuriyet tarihinin miladıdır.“Milli mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 101′ inci yıl dönümünü kutlarken Türkiye Cumhuriyeti’ nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve bugünlere geldiğini; aziz şehitlerimizi minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha anmaktayız.

19 Mayıs 1919’da Samsun’ a atılan adım, aziz milletimizin bağımsızlığından hiçbir koşulda vazgeçilmeyeceğinin,Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluşuna öncülük etmiş ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs gününü gençlere armağan etmesinin ayrı bir anlamı ve önemi vardır; Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları,gazilerimiz ile ebediyete intikal eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz ile tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Mahmut ÖZKOÇ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bu içerik toplam 161 kişi tarafından okunmuş.
TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651