Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

BÖLGESEL KALKINMA HAMLESİ KAPSAMINDA YATIRIMA YÖNELİK ÜRÜN/HİZMET TESPİTİ ÇALIŞMASI

Ana Sayfa » Duyurular » BÖLGESEL KALKINMA HAMLESİ KAPSAMINDA YATIRIMA YÖNELİK ÜRÜN/HİZMET TESPİTİ ÇALIŞMASI

Sayın Üyemiz;

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan çalışma kapsamında, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından ilimizin üretim kabiliyetlerine uygun olan, coğrafi potansiyeli harekete geçirecek ve yerel ihtiyaçları karşılayacak yatırım konuları ve ürünlerin tespit edilmesi hedeflenmektedir. Bölgesel kalkınmayı sağlama yanı sıra cari açığı azaltmaya katkı sunacak konular da önemsemektedir.

Yürütülecek çalışma neticesinde belirlenecek yatırım konuları ile ilgili olarak özel sektöre yönelik “Bölgesel Kalkınma Hamlesi” adıyla yeni bir yatırım teşvik mekanizmasının uygulamaya geçirilmesi planlanmaktadır. Bu minvalde;

  • Konya’da veya Türkiye’de üretimi sınırlı olan veya hiç olmayan üretmek istediğiniz ürün/hizmet bilgileri,
  • İthal ettiğiniz ve Konya’da veya Türkiye’de üretimi sınırlı olan veya hiç olmayan ürün/hizmete ait bilgiler,
  • İlimizde gerek üretim kabiliyeti gerekse de mevcut kaynaklar/potansiyel bağlamında üretilmesini tavsiye ettiğiniz ürün/hizmet ait bilgileri,
  • Ekonomik coğrafya bağlamında ilçelerimiz özelinde maden, bitkisel ürün vb. kaynaklı üretimini önereceğiniz ürün/hizmet bilgileri.
  • Aşağıda yer alan form üzerinden, sunabileceğiniz veriler çerçevesinde 28 Şubat 2024 Çarşamba 17.00’a kadar göndermenizi istirham ederiz. Birden fazla yatırım konusu/ürün/hizmet için “başka yanıt gönder” diyerek veya aynı linki tıklayarak yeni form düzenleyebilirsiniz.

Bilgi giriş formu için tıklayınız: https://forms.gle/dBmV4Y8rLkrJp1rr9

(Link tıklanınca Word-Google Forms uyumsuzluğu veya tarayıcı güncel olmaması nedeniyle açılmazsa, linki adres çubuğuna yapıştırarak açmayı deneyiniz.)

 

Not: Yeterli bilgi bulunmayan hususlara ilişkin kısımlar boş bırakılabilir.

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 2 kişi tarafından okunmuş.
TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 537 592 1073