Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

Sanayi Sicil Belgeleri Hakkında

Ana Sayfa » Haberler » Sanayi Sicil Belgeleri Hakkında

Sayın Üyemiz;

Konya Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ‘nden gelen yazıda,6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5.Maddesindeki ” Mücbir sebepleri bildirmek ve bu sebep İktisadi ve Ticaret Vekaletince kabul edilmek şartı ile dört ay içinde senelik işletme cetvellerini veremeyeceklere mezkur vekaletçe muazzam bir müddet verilebilir ” hükmü gereği mücbir sebep bildirerek yıllık işletme cetveli veremeyecek işletmelerin yıllık işletme cetvelleri verilme sürelerinin uzatılması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkisinde olup buna göre Covıd-19 salgının mücbir sebep göstererek 2019 yılı Yıllık İşletme Cetvelini veremeyeceklerini bildiren Sanayi İşletmelerinin Yıllık İşletme cetveli verilme süreleri 2020 yılı Ağustos  ayı sonuna kadar uzatılmıştır.İşletmelerin cezalı duruma düşmemeleri için;

  • Mücbir sebep dilekçesi vermeyen işletmeler,dilekçelerini ve yıllık işletme cetvellerini Ağustos ayı sonuna kadar vermelerini,
  • Mücbir sebep dilekçesi veren işletmeler ,sadece Yıllık işletme cetvellerini Ağustos ayı sonuna kadar vermelerini,
  • Yıllık işletme cetveli yarım kalan işletmeler ise Yıllık İşletme Cetvellerini tamamlaması ,mücbir sebep dilekçesi vermeyenlerin,mücbir sebep dilekçelerini verdikten sonra gönderme işlemini  tamamlaması gerekmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur,

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 110 kişi tarafından okunmuş.

    Dijital İmza Beyannamesi                                 Hakkında

01 Mart 2022 

T.C. KONYA EREĞLİ  TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

Mersis Sistemi üzerinden yapılan her türlü kuruluş ve değişiklik işlemlerinde 01 Mart 2022 tarihinden itibaren “YETKİ KABUL İŞLEMLERİ” Modülü devreye alınmıştır.

Bu Modül sayesinde yeni kimlik kartı ile YETKİLİ olarak eklenen yetkililer için İMZA BEYANI talep edilmeyecektir. Ayrıca yetkili olanlardan aldığımız görev kabul beyanı için de elektronik onay (izin) sistemi devreye girmiştir. TC Kimlik numarası ile sisteme girilen YETKİLİLER için “YETKİ KABUL İŞLEMLERİ” Modülü üzerinden elektronik onay verilmesi şartı getirilmiştir.  Bu işlemler ile ilgili kullanım kılavuzu ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize sunulur.

Dijital İmza Beyannamesi İşlemleri  ve Görev Kabul Beyanı 

kullanım kılavuzu

Elektronik Belge ve Online Tahsilat Hizmeti

Üyelerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla hayata geçirilen online belge talebi ve tahsilat sistemi üyelerimizin kullanımına açılmıştır.

Elektronik belge sistemine sadece firma imza yetkilileri kayıt olabilmektedir. Kayıt öncesinde firma yetkilisinin cep telefon numarasının Odamıza bildirilmesi gerekmektedir. Doğrulama kodu firma yetkilisinin cep telefonuna kayıt esnasında gönderilecektir.

E-imzalı olarak 7/24 alabileceğiniz belgelerimiz:

Bildirim için; Firma Sicil No, Firma Ünvanı, Yetkili Adı Soyadı, Yetkili TC No, Yetkili e-mail ve Yetkili GSM No bilgilerinizi konyaereglitso@tobb.org.tr adresimize mail ile gönderiniz.

Teknik Destek:

332 713 10 73-Dahili 101

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651