Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

Sanayi Sicil Belgeleri Hakkında

Ana Sayfa » Haberler » Sanayi Sicil Belgeleri Hakkında

Sayın Üyemiz;

Konya Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ‘nden gelen yazıda,6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5.Maddesindeki ” Mücbir sebepleri bildirmek ve bu sebep İktisadi ve Ticaret Vekaletince kabul edilmek şartı ile dört ay içinde senelik işletme cetvellerini veremeyeceklere mezkur vekaletçe muazzam bir müddet verilebilir ” hükmü gereği mücbir sebep bildirerek yıllık işletme cetveli veremeyecek işletmelerin yıllık işletme cetvelleri verilme sürelerinin uzatılması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkisinde olup buna göre Covıd-19 salgının mücbir sebep göstererek 2019 yılı Yıllık İşletme Cetvelini veremeyeceklerini bildiren Sanayi İşletmelerinin Yıllık İşletme cetveli verilme süreleri 2020 yılı Ağustos  ayı sonuna kadar uzatılmıştır.İşletmelerin cezalı duruma düşmemeleri için;

  • Mücbir sebep dilekçesi vermeyen işletmeler,dilekçelerini ve yıllık işletme cetvellerini Ağustos ayı sonuna kadar vermelerini,
  • Mücbir sebep dilekçesi veren işletmeler ,sadece Yıllık işletme cetvellerini Ağustos ayı sonuna kadar vermelerini,
  • Yıllık işletme cetveli yarım kalan işletmeler ise Yıllık İşletme Cetvellerini tamamlaması ,mücbir sebep dilekçesi vermeyenlerin,mücbir sebep dilekçelerini verdikten sonra gönderme işlemini  tamamlaması gerekmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur,

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 26 kişi tarafından okunmuş.

ODA AİDATLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU !!!

Sayın Üyemiz,

2020 yılı Oda aidatlarının (yıllık ve munzam) 1. ve 2. taksitlerinin son ödeme süresi; 30 Ekim 2020 Cuma günü saat 17:30’da sona erecektir.

 

ODA AİDATLARINIZI;

 

Son ödeme gününden sonra tahsil edilecek aidatlara gecikme zammı eklenerek (kanun gereği) tahsil edilecektir.

 

EREĞLİ KONYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

 

 

 

SAYIN ÜYEMİZ

Elektronik Belge Dağıtım Sistemi, Odamızda hayata geçirilmiş olup, Üyelerimiz diledikleri yerden 7/24 e-imzalı belge talep ederek dakikalar içinde sistem üzerinden e-imzalı belgelerini almakla beraber aidat sorgulaması ve ödemesi yapabilecektir.

E-imzalı olarak alabileceğiniz belgelerimiz:

Sisteme sadece firma yetkilileri kayıt olabilmektedir ayrıca firma yetkilisinin cep telefonu numarası TOBB.net sisteminde kayıtlı olmalıdır. Onay kodunuz sms ile ulaştırılacaktır. Kayıt işlemi bir defaya mahsus olmakla birlikte,sisteme giriş işlemi kayıt anında belirttiğiniz e-posta adresi ve şifrenizle giriş yapılabilecektir.

Kayıt anında yapılan doğrulama ile cep numarası seçimi boş veya gelen numara yanlış ise bilgileri aşağıda yer alan Oda sicil görevlileri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Tüm kayıt ve işlem adımlarının anlatıldığı yardım dokümanı tarafınıza ekte sunulmuştur.

TOBB_BS_UYE_FIRMA_KULLANICI_KLAVUZU

Sisteme gitmek için       :https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/

Hızlı aidat ödeme için   :https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Murat KARPUZCU

Genel Sekreter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651