Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

URGE Projelerinin Etki Analizine Yönelik Anket Çalışması Hk.

Ana Sayfa » Duyurular » URGE Projelerinin Etki Analizine Yönelik Anket Çalışması Hk.

Sayın Üyemiz;

İlgi’de kayıtlı Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığına ait yazı ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Proje Desteğine İlişkin Genelge kapsamında, firmaların proje faaliyetleri ihtiyaç analizi safhasında bilgi, beceri ve donanım kazanmaları amacıyla sağlanan eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle rekabet güçlerinin geliştirildiği belirtilerek firmaların yurtdışı pazarlara açılmalarını, fiziki ve sanal yurt dışı pazarlama ve alım
heyeti faaliyetleri sonucunda yabancı alıcılarla bir araya getirildiği belirtilmiştir. Bu kapsamda URGE proje desteğinden faydalanan firmaların projenin ve proje kapsamında gerçekleştirilen
faaliyetlerin ihracat performanslarına ve kurumsal kapasite artışlarına etkisini ölçmek amacıyla Bakanlıkları tarafından https://anketler.ticaret.gov.tr/index.cfm?ID=145 linki üzerinden bir anket çalışması oluşturulmuştur.
Bilgilerinizi ve söz konusu anketin üyelerinize duyurulması ve 23/06/2023 tarihine kadar yukarıda bilgileri
verilen link üzerinden tamamlanması hususunda gereğinin yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla.

Bu içerik toplam 2 kişi tarafından okunmuş.

ODA AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI

Sayın Üyemiz;

7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır.

Üyelerin Odalara olan aidat borçları Kanun kapsamındaki alacaklar için 31 Aralık 2022 (bu tarih dahil) tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidat ödemeleri yapılandırma kapsamındadır.

Yapılandırmaya başvuranların, borç taksitlerinin birincisini kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (30/06/2023), kalanını ise aylık dönemler halinde ve azami toplam dokuz eşit taksitte (son taksit tarihi 28/02/2024) ödemesi gerekmektedir.

Üyeler, 31/05/2023 tarihine kadar başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru fiziksel olarak yapılabileceği gibi, 01/04/2023 tarihinden itibaren https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya e-devlet kapısı (https://turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği – Kimlik Doğrulama Hizmetleri – TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

Ödenmesi gereken ilk taksit süresinde tam ödenmemesi ya da bir takvim yılında birden fazla taksitin süresinde ödenmemesi halinde yapılandırma bozulacaktır.

Yapılandırmadan yararlanabilmeniz için 01/04/2023 – 31/05/2023 tarihleri arası başvuru yapmanızı rica ederiz.

BAŞVURULARINIZI

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 537 592 1073