Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesine Hoşgeldiniz

E-Posta : konyaereglitso@tobb.org.tr

Telefon : 0332 713 10 73

Yeşil Lojistik Belgesi Başvuru Süresinin Ertelenmesi Hk.

Ana Sayfa » Duyurular » Yeşil Lojistik Belgesi Başvuru Süresinin Ertelenmesi Hk.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından Yeşil Lojistik Belgesi başvuru süresinin ertelenmesi hakkında bir duyuru yapılmıştır.
Duyuruda, Kombine Taşımacılık Yönetmeliği bünyesinde yer alan Yeşil Lojistik Belgesi başvuru süresinin 28.02.2023 tarihine kadar uzatıldığı ifade edilmektedir.
Yönetmeliğin 9/3 üncü maddesinin Yeşil Lojistik Belgesi başvurularını sadece Bakanlığın KEP adresi üzerinden kabul edileceğine hükmettiği, 8 inci maddesinin de başvuru şartı olarak “Kayıtlı Elektronik Postaya (KEP) sahip olunması ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemine (UETS) kayıtlı olunması” zorunluluğu getirdiği
belirtilmektedir. Ancak bazı başvuru sahiplerinin KEP ve UETS kaydı ile birlikte KEP üzerinden başvuru yapılmasıyla ilgili
teknik sorunlar yaşaması nedeniyle sorunların ve mağduriyetlerin önceden önlenmesi bakımından Yeşil Lojistik Belgesi başvuru süresinin 28.02.2023 tarihine kadar uzatılmasına karar verildiği ifade edilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

Bu içerik toplam 3 kişi tarafından okunmuş.
TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 530 340 9651